Trzy ludzkie sylwetki na tle czerwonej kurtyny teatralnej
źródło: unsplash.com, autor: Kyle Head

Nakręcić teatr. Festiwal Nowej Scenografii 2016

Mogę się z wami już podzielić tym, co zajmowało mnie przez ostatnie dni. Od połowy września uczestniczyłem w warsztatach filmowych prowadzonych przez Macieja Włodarczyka (jego prace tutaj). Maciej, pomimo tego że jest świetnym poznaniakiem, wyspecjalizował się w produkcjach filmowych dla niezależnych przedsięwzięć teatralnych. W ramach trwającego we wrześniu Festiwalu Nowej Scenografii 2016 przygotowaliśmy kilka materiałów o spektaklu „MIEJSCE ZDARZENIA.Surrealistyczna impresja inspirowana literaturą kryminalną” (więcej o spektaklu tutaj).
Parking podziemny, w którym rozegra się spektakl, to przestrzeń niepoddana zgubnemu wpływowi ludzkiej kreatywności, ulubione miejsce osób niechętnie odwiedzających galerie sztuki.
Premiera materiałów filmowych nie miała jeszcze miejsca, będzie w sobotę (24 września). Stąd też pokażę wam tylko kilka statycznych kadrów z moich osobistych ujęć przygotowanych na potrzeby produkcji. W skrócie: nagraliśmy cały spektakl Maćko Prusaka, Marty Giergielewicz i Bartłomieja Jana Sowy, przygotowywaliśmy trailer, teaser i making of tego kryminalnego przedsięwzięcia. Z mojej strony udało się przetestować dwa nowe nabytki w moim skromnym arsenale filmowym: slider i recorder. O nich w następnych wpisach. Powiem tylko, że spełniły swoje zadanie i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie spodziewałem się, że ujęcia wykonane, nową 90 cm szyną będą tak ładne.

You may also like...

You cannot copy content of this page