BLOG - fotografia, montaż video, audio, animacja, 3D, modele 3D, efekty specjalne, filmy, sprzęt

Powstaje film dokumentalny. “BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny”

W ramach mojej pracy miałem przyjemność zetknąć się z w ubiegłym roku z Uniwersytetem Gdańskim. W marcu kontakt tan odżył przez informację, którą przesłało mi biuro prasowe tej pomorskiej uczelni. Jako, że temat był filmowy zdecydowałem się odrobinę zainteresować sprawą. Tak też trafiłem na poniższą zapowiedź filmu dokumentalnego “BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny”.

Zarys dzieła

Jest to opowieść dokumentalna, której premiera przewidziana jest na jesień 2017 roku. Jaki związek ma z Uniwersytetem Gdańskim? Reżyserem powstającego filmu jest wykładowca UG – Marcin Borchardt. Jak opisuje dokument korespondencja przesłana do mnie:
Historia przedstawiona w filmie rozpoczyna się w Sanoku, miejscu urodzenia wybitnego polskiego malarza – Zdzisława Beksińskiego i opowiada o jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem. Dokumentalny dramat rodzinny zrekonstruowano z prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów archiwalnych, pochodzących w większości ze zbiorów samych Beksińskich.
Z opisu jasno więc widać, że każdy zainteresowany twórczością i osobą Zdzisława Beksińskiego, będzie mógł się zapoznać z do tej pory nieznaną częścią jego osobowości. Zdzisław Beksiński zginął tragiczną śmiercią. Został zamordowany 21 lutego 2005 roku w Warszawie. Był rysownikiem, malarzem, rzeźbiarzem, fotografem. W ostatniej, tragicznie przerwanej części twórczości zajmował się też grafiką komputerową. Sam jestem ciekaw finalnej wersji filmu. Niektórym uda się najprawdopodobniej zobaczyć go przed szerszą publicznością, bo zapowiedziano jego pokazy na festiwalach filmowych. Zdjęcie główne: wikimedia.org, domena publiczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.