Wysokiej klasy, profesjonalna kamera video
źródło: unsplash.com, autor: Jakob Owens

Z przeglądu kinowego. Kosmos na styczeń 2017

Katowickie kino Kosmos zaprasza na zimowe seanse po noworocznej przerwie. Na ekranie: „Król rozrywki”, „The Square”, „Na mlecznej drodze”, „Najlepszy”. Nie będę się bardzo rozpisywał o tym, co proponują wszystkie śląskie kina po Nowym Roku, bo jest tego sporo. Zwrócę jednak uwagę na repertuar kina Kosmos. Katowicka, historyczna sala na Koszutce jest dzisiaj centrum kultury, którym oglądać można nietypowe, niszowe filmy, arcydzieła sztuki audiowizualnej. Każdy fan kina, którego życie na jakiś czas popchnęło do Katowic powinien zaglądać do tego interesującego miejsca. W styczniu Kosmos ma dla nas:
  • „Króla rozrywki” Oryginalny musical ukazujący narodziny przemysłu rozrywkowego. Film inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma (Hugh Jackman) – wizjonera, który tworzył olśniewające widowiska.
  • „The Square” Zdobywca Złotej Palmy w Cannes, faworyt oskarowy w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Film jest karykaturą świata sztuki współczesnej. Dyrektor muzeum – staje przed wielkim wyzwaniem podczas pracy nad nową instalacją. oraz
  • „Na mlecznej drodze” Wielki powrót Emira Kusturicy – jednego z najważniejszych twórców europejskiego kina! Konflikt zbrojny na Bałkanach stanowi tło oryginalnej historii miłosnej.
  • „Najlepszy” Na prośbę widzów wracamy do opowieści o życiu Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie. Za kamerą twórca „Bogów”, a w roli tytułowej Jakub Gierszał.
Wszystkie najnowsze informacje o repertuarze Kosmosu znajdziesz na stronie kina – tutaj.

You may also like...

You cannot copy content of this page