Zdjęcie ilustracyjne (źródło: pixabay.com/domena publiczna)
Zdjęcie ilustracyjne (źródło: pixabay.com/domena publiczna)

Polskie filmy dokumentalne w 2017 r. w ujęciu PISF

2017 r. pokazał kolejną wspaniałą twarz polskiego kina dokumentalnego. Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) podkreśla w styczniu 2018 r., że ostatnie 12 miesięcy w polskim filmie to bardzo udane czasy dla dokumentu. Tę formę wyrażania opinii o świecie często pomijamy jako kinomani, zachłyśnięci wielkim glamour współczesnego kina fabularnego. Gdy nie ma bardziej prawdziwej formy audiowizualnego wyrażania się i opowiadania o świecie, jak dokument.
Polskie dokumenty były prezentowane i nagradzane na światowych i krajowych festiwalach, trafiały do kinowej dystrybucji, a także na platformy VoD. – pisze PISF na swojej stronie
Do dzieł zaznaczanych przez Instytut należą: – „Komunia” Anny Zameckiej, – „Książę i dybuk” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, – czy filmy „Dotknięcie Anioła” i „Dwa światy”. Pierwszy Marka Tomasza Pawłowskiego a drugi Macieja Adamka Jak należy zaznaczyć, nie są to tylko filmy powstałe i premierowe z 2017 r, ale i szereg ciekawych, dogłębnych produkcji z ubiegłych lat. Można odebrać taki stan polskiego dokumentu, jako prognostyk na przyszłość. Więcej na stronach PISF, tutaj.

You may also like...

You cannot copy content of this page