Działający, stary projektor filmowy
źródło: unsplash.com, autor: Jeremy Yap

Z przeglądu kinowego. Kosmos na luty 2017

Przyglądamy się ciekawym propozycjom Kosmosu. Kosmos w lutym proponuje film „The Room”. Jak przekonuje kino „wielokrotnie ogłaszany najgorszym filmem wszech czasów”. Seans jest podyktowany premierą filmu Jamesa Franco „Disaster Artist”, który w kinie Kosmos można oglądać do 22 lutego. 21 lutego wspomniany „The Room” (godz. 18:30) projekcja na Sali Nostromo. Odsyłam do strony kina po więcej informacji. Poza tym w repertuarze kina Kosmos od 16.02 do 22.02:
  • „Kształt wody” Złoty Lew na Festiwalu Filmowym w Wenecji (2017), 2 Złote Globy (najlepsza reżyseria i muzyka), 13 nominacji do Oscara. Na poły baśniowa historia, tocząca się na tle zimnej wojny w Ameryce około roku 1962.
  • „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” 4 Złote Globy i 7 nominacji do Oscarów. Samotna matka (Frances McDormand), która straciła córkę w wyniku morderstwa, wynajmuje trzy tablice reklamowe, umieszczając na nich prowokacyjny przekaz.
  • „Disaster Artist” Historia spotkania i wczesnej przyjaźni Tommy’ego Wiseau oraz Grega Sestero – aktorów kultowego „The Room”, który został okrzyknięty najgorszym filmem świata. Złoty Glob dla Jamesa Franco (Najlepszy aktor w komedii lub musicalu).

You may also like...

You cannot copy content of this page